«Щоб бути впевненим у своєму майбутньому, необхідно легально працювати вже сьогодні»: на Черкащині відбувся семінар про новації пенсійної реформи

 

Зміни пенсійного законодавства з першого жовтня цього року розяснював заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександр Супряга під час семінару для роботодавців і громадян, який відбувся в головному управлінні ДФС у Черкаській області.

Серед запрошених на семінаркерівництво обласного центру зайнятості та фіскальної служби, представники міської профспілкової організації ЧОП «Солідарність», роботодавці, головні бухгалтери, фізичні особипідприємці, наймані працівники.

Олександр Супряга поінформував учасників заходу про зміни в системі пенсійного забезпечення в контексті реалізації пенсійної реформи, зупинився на питаннях осучаснення, нарахування й індексації пенсії, пенсійного віку і страхового стажу та прокоментував основні зміни в пенсійному законодавстві з першого січня 2018 року.

Учасники семінару цікавилися питаннями добровільної участі та купівлі страхового стажу, перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, зарахування стажу особам, що займалися підприємницькою діяльністю, дотримання прав застрахованих осіб на пенсійне забезпечення, які працюють за договорами цивільноправового характеру, про зміни у зарахуванні страхового стажу окремим категоріям застрахованих осіб.

Враховуючи обмежену кількість місць у залі головного управління ДФС у Черкаській області, організатори провели відеозапис семінару для подальшого поширення серед усіх бажаючих почути виступи спікерів.