На Черкащині активно працюють над легалізацією заробітної плати в області

Засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, відбулося сьогодні в Черкаській облдержадміністрації. У заході взяв участь начальник відділу забезпечення наповнення бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Віталій Таран.

Віталій Таран поінформував про результати аналітично-моніторингових досліджень щодо виявлених ознак порушення законодавства про нарахування і сплату єдиного внеску. Так, за надісланими головним управлінням матеріалами управлінням Держпраці у області у січні-листопаді 2017 року проведено 332 перевірки, у 282 страхувальників по 2 678 застрахованих особах виявлені порушення, складено 210 протоколів про адміністративне правопорушення до винних осіб та винесено 193 постанови щодо накладення штрафних санкцій до страхувальників на загальну суму 1 612,8 тис. грн., винесено 54 постанови суду щодо застосування адмінштрафів до порушників законодавства про працю на загальну суму 28 254,00 грн.

Фахівець Фонду наголосив, що в області значно зменшилася кількість громадян, які отримують зарплату менше законодавчо встановленого рівня. За даними звітів страхувальників області (без бюджетних установ) за жовтень 2017 року 5 442 застрахованим особам (за умови відпрацьованого повного місяця, повного робочого часу, без інвалідів та осіб, які виконують роботи або надають послуги за угодами ЦПХ) нараховано заробітну плату менше мінімальної, що на 9 620 осіб, або на 63,9 %, менше, ніж за січень 2017 року. Більше ніж на 80 % зменшилась кількість застрахованих осіб, яким нараховано заробітну плату менше мінімальної у порівнянні до січня 2017 року у Катеринопільському, Лисянському, Смілянському, Шполянському, Чорнобаївському, Тальнівському районах.

Голова робочої групи, директор Департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало підбив підсумки та окреслив пріоритетні напрямки для роботи комісії на наступний рік.