Понад 5 тисяч переселенців звернулися щодо отримання пенсії за новим місцем проживання на Черкащині

Як повідомила перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Анна Вовкогон, до нашої області переїхали 5 063 пенсіонери з Донецької та Луганської областей.

Для оперативного забезпечення виплати пенсії таким громадянам Пенсійний фонд України максимально спростив порядок переведення пенсійних справ до інших регіонів.

Для виплати пенсії за новим місцем проживання пенсіонеру потрібно подати до органу Пенсійного фонду за місцем тимчасового перебування відповідну заяву, пред’явити документ, що посвідчує особу, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (за наявності) та довідку про взяття на облік переміщених осіб, яку видає орган соціального захисту населення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Постановою Уряду від 5 листопада 2014 року № 637 передбачено, що пенсійні виплати, призначені або продовжені до набрання чинності цією постановою, здійснюються за умови, що пенсіонер до 1 січня 2015 року отримає таку довідку. 

На сьогодні 3 877 пенсіонерів з Донецької та Луганської областей надали до управлінь Пенсійного фонду Черкаської області довідку про взяття на облік як переміщеної особи.

Але хочемо заспокоїти пенсіонерів, які приїхали до нашого регіону зі східних областей та не встигли отримати таку довідку. Кабінет Міністрів України продовжив термін видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, до 1 лютого 2015 року.

Отже, в січні 2015 року пенсії виплачуватимуться усім пенсіонерам – вимушеним переселенцям, незалежно від факту їхньої реєстрації в управлінні соціального захисту населення за тимчасовим місцем проживання.