Робота фахівців Фонду над зменшенням заборгованості протягом 2017 року

На перше січня 2018 року до бюджету Фонду заборговано 105,3 млн грн, із них 43,0 млн грн – економічно активними платниками. Нині найбільше боргують платники управління Фонду в м. Черкасах – 85,1 млн грн, Смілянського об’єднаного управління Фонду – 7,0 млн грн, Уманського об’єднаного управління Фонду – 5,8 млн грн. Найбільшим боржником в області є ПАТ «Азот», заборгованість якого на 01.01.2018 становить 33,6 млн грн. Причинами зростання заборгованості є несплата поточних платежів підприємствами на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

У області здійснюють усі передбачені чинним законодавством заходи для зменшення заборгованості платників та забезпечення надходження платежів.

Окрім позовної роботи зі стягнення заборгованості з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, органи Фонду в області беруть активну участь у роботі тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що діють при обласній та районних державних адміністраціях, міськвиконкомах, в об’єднаних територіальних громадах.

Із початку року в області відбулося 11 засідань тимчасової комісії при облдержадміністрації, на яких заслухано звіти 12 голів тимчасових комісій міськвиконкомів і районних державних адміністрацій та звіти 40 керівників і арбітражних керуючих підприємств-боржників.

За наслідками роботи комісій в рахунок погашення заборгованості надійшло 7,1 млн гривень. Повністю погасили заборгованість 80 платників, частково – 92 платника.

Органи Пенсійного фонду здійснюють контроль за виконавчими документами про стягнення заборгованості з обов’язкових платежів, переданими до органів державної виконавчої служби.

Робота зі зменшення заборгованості триватиме і надалі.