Легко, зручно та корисно: чому потрібно зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України

Інформацію про платникiв i застрахованих осiб, що міститься в Державному реєстрi загальнообов’язкового державного соцiального страхування, про збiр i облiк єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, розмір нарахованої пенсії та за яким законом її призначено – ці дані можуть дізнатися дистанційно користувачі веб-порталу Пенсійного фонду України.

На Веб-порталі Пенсійного фонду України (від початку заснування в жовтні 2012 року) в області зареєстровано 27 963 користувачі, із них 644 юридичні особи та 27 319 фізичних осіб. Найбільше на Веб-порталі реєструвалися в Умані та Уманському районі (3 813), Золотоніському (2 237) районі та Черкасах (1 881). Найменше в м. Ватутіне (374), Маньківському (501) і Корсунь-Шевченківському (567) районах.

У 2017 році на порталі зареєструвалися 10 667 користувачів: 10 648 громадян і 19 юридичних осіб. Найбільше фізичних та юридичних осіб зареєструвалися минулого року в Умані та Уманському районі (1 695), Черкаському (898) і Христинівському (822) районах. Найменше в м. Ватутіне (75), Корсунь-Шевченківському (160) та Маньківському (183) районах.

Кожна особа має можливість самостійно зареєструватися на веб-порталі, пройти автентифікацію, отримати можливість перегляду всіх своїх звернень до органів Фонду, стану їх обробки, подати заяву на призначення та перерахунок пенсії, переглянути свою електронну пенсійну справу та дані електронної персональної облікової картки застрахованої особи за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Для збільшення кількості користувачів веб-порталу спеціалісти головного управління Фонду в області проводять інформаційно-розяснювальну роботу: організовують семінари та співбесіди, виступають у трудових колективах, на радіо та телебаченні, видають буклети, присвячені роботі веб-порталу, розміщують матеріали в друкованих засобах масової інформації.