Звіт начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлани Зінник перед громадськістю

У 2017 році органи Пенсійного фонду України в Черкаській області забезпечили своєчасне призначення, фінансування та виплату пенсії, дотримання пенсійного законодавства, подальший розвиток пенсійної системи, зміцнення її фінансової стабільності, удосконалення системи якісного надання послуг населенню, підвищення прозорості діяльності органів Фонду в області.

До бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у 2017 році з усіх джерел фінансування надійшло 9 487,4 млн грн.

Загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати становить 9 433,9 млн грн.

На 01.01.2018 року загальна чисельність одержувачів пенсії 411,8 тис. осіб, із них 16,5 тис. пенсіонерів силових міністерств і відомств.

Протягом 2017 року призначено пенсію 19 430 громадянам, зокрема 954 особам, звільненим із військової служби.

Проведено 11 масових перерахунків пенсії у звязку з уточненням показників середньої заробітної плати в Україні та 2 перерахунки у звязку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Із 1 жовтня 2017 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», проведено перерахунок пенсії 406 010 особам, у звязку з осучасненням пенсії та збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, із них 9 709 в індивідуальному порядку.

Для інформування пенсіонерів щодо розмірів пенсії, перерахованої з 1 жовтня 2017 року, виготовлено та передано відділенням звязку 237 256 індивідуальних повідомлень.

Із 01.01.2018 перераховано пенсію 71 990 пенсіонерам, які досягли віку 65 років, відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Збільшення максимального розміру пенсії до 13 730 грн проведено 791 пенсіонерові області.

Середній розмір пенсії порівняно з 1 січня 2017 року збільшено до 2 210,61 грн.

Призначено пенсію 388 особам за особливі заслуги, відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною». Усього на 1 січня 2018 року пенсію за особливі заслуги отримують 16 630 осіб.

53 членам сімей за 33 військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, призначено пенсію у звязку з втратою годувальника. Усього на 1 січня 2018 року пенсію у звязку з втратою годувальника отримують 265 членів сімей за 136 військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

Забезпечено виплату пенсії за фактичним місцем проживання в області 4 558 пенсіонерам, які переїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, із Донецької та Луганської областей.

Чисельність одержувачів пенсії через банки в процентному відношенні становить 61,3 % від загальної кількості пенсіонерів. Виплата пенсії через банки дала змогу заощадити за 2017 рік близько 52 млн грн.

Прийом громадян в управліннях Фонду проводять спеціалісти відділів обслуговування громадян щоденно з 800 до 1715 без поділу за територіальним принципом та без обідньої перерви.

У 2017 році послуги, консультації, розяснення отримали 401 876 осіб. Запроваджено надання пенсійних послуг в обєднаних територіальних громадах (Білозірській, Єрківській, Мокрокалигірській, Ротмістрівській, Селищенській, Набутівській, Стеблівській, Степанецькій, Зорівській, Іркліївській) та агентських пунктах обслуговування громадян області. Усього надано 2 289 послуг із питань пенсійного забезпечення. Створені робочі місця на території громад дають змогу зекономити кошти пенсіонерів та їх час, оскільки скористатися послугами Фонду можна безпосередньо за місцем проживання. На сьогодні послуги Фонду доступні для усіх категорій громадян.

Протягом 2017 року надійшло 4 545 письмових звернень.

Через веб-портал Пенсійного фонду протягом 2017 року надійшло 129 електронних звернень.

Для надання громадянам розяснень в оперативному режимі та запобігання випадкам повторних звернень, в управліннях Фонду постійно діють «гарячі» телефонні лінії. Протягом 2017 року в телефонному режимі 18 301 особа отримала консультації та розяснення.

В управліннях працює skype-звязок, засобами якого громадянам надано змогу отримувати консультації дистанційно в режимі on-line.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушували питання щодо правильності призначення та проведення перерахунків пенсії, розяснення чинного пенсійного законодавства, підвищення розміру пенсії, виконання рішення суду, визначення права на пенсію.

Органи Пенсійного фонду активно взаємодіють з обласною державною адміністрацією, обласною радою, органами влади та місцевого самоврядування в районах та містах, контролюючими та правоохоронними органами з питань погашення боргів до бюджету Фонду, легалізації ринку праці, підвищення заробітної плати. Органи Фонду взяли участь у 287 засіданнях комісій. Проведено 36 нарад із соціальними партнерами та 72 зустрічі у трудових колективах, спільно з контролюючими органами проведено 212 рейдів, обстежено 1 744 суб’єктів господарювання.

Протягом 2017 року, за результатами аналітично-моніторингових досліджень, головним управлінням направлені матеріали Головному управлінню ДФС в області по 468 страхувальниках щодо 752 застрахованих осіб, стосовно яких виявлено ознаки порушення законодавства про нарахування і сплату єдиного внеску, та управлінню Держпраці в області по 868 страхувальниках щодо 12 211 застрахованих осіб для перевірки дотримання законодавства про працю.

Унаслідок проведеної роботи, управлінням Держпраці у 2017 році проведено 364 перевірки, у 312 страхувальників стосовно 2 954 застрахованих осіб виявлено порушення.

За даними ГУ ДФСУ в області, на підставі направлених матеріалів 192 страхувальникам по 278 застрахованих особах донараховано 20,4 тис. грн.

Важливим напрямом роботи Фонду є контроль за актуальністю даних Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, оскільки інформацію з нього використовують для призначення пенсії, моніторингу фонду оплати праці. Організовано систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу зі страхувальниками щодо наповнення Реєстру застрахованих осіб. Спеціалісти Фонду надають методичну допомогу, інформують про виявлені помилки у звітності, а також перевіряють дані.

На 01.01.2018 заборгованість зі сплати платежів до Пенсійного фонду України мають 505 платників області на суму 105 340,9 тис. грн.

Для зменшення суми боргу юридичні служби органів Пенсійного фонду проводять претензійно-позовну роботу. Заходами примусового стягнення охоплено 99,8 % заборгованості, що підлягає стягненню в судовому порядку.

Протягом року головне та підвідомчі управління активно взаємодіяли з громадськістю щодо порядку призначення та виплати пенсії, захисту прав застрахованих осіб. Проведено 648 виступів у прямому ефірі на обласних, міських та районних радіостанціях та 43 виступи на телеканалах.

Опубліковано 365 актуальних матеріалів у друкованих засобах масової інформації, 1 191 – на веб-ресурсах, 43 – на офіційних веб-сайтах Пенсійного фонду України та облдержадміністрації. Фахівці органів Фонду області провели 728 зустрічей у трудових колективах та 161 зустріч із населенням за місцем проживання.

У 2017 році оптимізовано структуру та функціональні процеси в органах Фонду області, реорганізація і нині триває. Оптимізація територіальних органів передбачає централізацію певних функцій, зменшення адміністративних видатків, удосконалення технологічного адміністрування пенсійної системи. Проте, ці зміни не вплинуть на доступність та якість надання послуг пенсіонерам та застрахованим особам.

Начальник головного управління                                                                                    С. М. Зінник

12 лютого 2018 року