На Черкащині обговорили питання соціально-трудових відносин під час зустрічі з профактивом області

Про дотримання роботодавцями Черкаської області соціальних стандартів у відносинах із найманими працівниками йшлося під час спільної зустрічі голів профспілкових організацій, соціальних партнерів та великих підприємств Черкас із головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком. Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник долучилася до заходу, організованого з нагоди Всесвітнього дня соціальної справедливості.

Голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко у своєму виступі зазначив, що згідно з чинним законодавством громадяни України мають право на працю, гідний рівень заробітної плати, умов праці та пенсійного забезпечення. Останнім часом в області спостерігається позитивна динаміка зростання кількості легалізованих робочих місць та підвищення оплати праці, що сприяє утвердженню загальновизнаних принципів соціальної справедливості.

Світлана Зінник поінформувала, що в області пенсійні виплати проводяться вчасно, збільшується кількість точок обслуговування громадян. Оскільки зустріч проводилася в День Героїв Небесної Сотні, начальник головного управління також звернула увагу, що шести непрацездатним членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, які відбулися у період з 21.11.2013 до 21.02.2014 р.р., здійснюється доплата до пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Зауважила, що внесено зміни до ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо надання права членам родин загиблих учасників Революції Гідності на призначення дострокової пенсії.

Начальник головного управління повідомила, що попри третю реорганізацію, адміністрація та органи профспілки вживають усіх організаційних заходів для збереження профспілкової організації працівників Пенсійного фонду на Черкащині.

Результатом спільної зустрічі стало підписання розпорядження щодо посилення взаємодії профспілок із органами влади в області для забезпечення таких соціальних гарантій, які б відповідали європейській демократичній державі.