Достроковий вихід на пенсію

Чи може чоловік, який має більше як 35 років стажу, розраховувати на достроковий вихід на пенсію, якщо його звільнено за скороченням чисельності штату працівників за рік до досягнення пенсійного віку? Як йому буде нараховано пенсію після досягнення ним пенсійного віку – заробітна плата буде врахована за три останні роки роботи на підприємстві чи за рік роботи на підприємстві та період, протягом якого він перебував на обліку в центрі зайнятості?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) у 2018 році чоловіки мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу не менше як 25 років.

Призначення пенсії за віком за наявності 35 років страхового стажу до досягнення чоловіками, зокрема тими, яких звільнено за скороченням чисельності штату достроково до досягнення 60-річного віку, законодавством не передбачено. Пенсія за віком такому чоловіку буде призначена після досягнення пенсійного віку 60 років.

Розмір пенсії за віком визначається за формулою, що наведена в статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058. Розмір пенсії визначає тривалість страхового стажу особи та величина отриманого протягом усієї трудової діяльності заробітку (доходу), з якого було сплачено страхові внески (ЄСВ).

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії враховується за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. – за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. За бажанням особи та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також може бути враховано заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 р. незалежно від перерв.

Зважаючи на те, що статтею 24 Закону № 1058 передбачено зарахування до страхового стажу періоду, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, при призначенні пенсії такій особі, щомісячна заробітна плата (дохід) за ці періоди враховується в розмірі мінімальної заробітної плати.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»