Грошова допомога педагогічним працівникам у разі виходу на пенсію за віком

 

Я вийшла на пенсію за віком 2010 року. Маю 37 років педагогічного стажу. Чи маю я право на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій, яку нині призначають моїм колегам у разі виходу на пенсію за віком?

Призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі 10 місячних пенсії особи станом на день її призначення педагогічним працівникам стало можливим тільки після внесення змін у Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058-IV), які набули чинності з першого жовтня 2011 року.

Грошову допомогу надають за таких умов:

якщо пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV призначають після першого жовтня 2011 року;

якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону № 1058-IV, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких давала право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» – «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

якщо страховий стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, становить: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років;

якщо до цього не було призначено будь-яку пенсію.

Отже, оскільки пенсію за віком Вам призначено 2010 року, підстав для виплати грошової допомоги немає.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»