Про перегляд пенсії державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування

 

Чи буде переглянуто пенсію головам районних рад, головам райдержадміністрацій, котрі вийшли на пенсію в 1996-2015 роках, у зв’язку із суттєвим підвищенням заробітних плат цій категорії державних службовців ?

Із 01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889 – VIII ( далі – Закон 889).

Статтею 90 Закону 889 передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон 1058).

З огляду на положення підпункту 1 пункту 2 розділу XI Закону 889 стаття 37-1 Закону України «Про державну службу» (далі – Закон 3723), якою визначалися підстави для здійснення перерахунку пенсій державним службовцям, втратила чинність.

Водночас повідомляємо, що з 01.10.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII (далі – Закон 2148), яким внесено зміни до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Цим Законом передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону 1058.

Перерахунок пенсій особам, яким було раніше призначено пенсії відповідно до законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», законодавством не передбачено.

Відповідно до Закону 2148 особам, пенсії яким призначено відповідно до Закону 3723, розмір яких з урахуванням перерахунку, здійсненого за нормами Закону 1058, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього зверненння, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом 1058, за матеріалами пенсійних справ.

За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр»