Врахування середньої заробітної плати під час переходу на інший вид пенсії

На пенсію державного службовця вийшов 2010 року. Із часу призначення пенсії продовжую працювати на підприємстві інженером. Мій стаж становить 49 років. Хочу перейти на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Підкажіть, будь ласка, яку середню заробітну плату по Україні буде враховано: за 2010-й чи за 2017 рік?

Частиною третьою статті 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) визначено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, які знаходяться на час повернення в пенсійній справі, а також додаткових документів, отриманих органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути враховано заробітну плату (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Пунктом 4-3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до цього Закону, до набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії», з першого жовтня 2017 року перераховують із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки.

Отже, при переведенні Вас із пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу», на пенсію відповідно до Закону № 1058 враховуватиметься показник середньої заробітної плати в Україні за 2014, 2015, 2016 роки – 3 764,40 грн.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»