У Черкаській області на міжвідомчій комісії обговорили результати роботи в напрямку легалізації праці

Засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, відбулося сьогодні в Черкаській облдержадміністрації. Про результати роботи органів Фонду в напрямку легалізації праці доповів заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Фонду в Черкаській області Віталій Таран.

Під час заходу наголошено, що у минулому році вдалося збільшити кількість застрахованих осіб в області, зменшити на 65 % кількість застрахованих осіб (за умови відпрацьованого повного місяця, повного робочого часу, без осіб, яким встановлено інвалідність, та осіб, які виконують роботи або надають послуги за угодами ЦПХ), яким нараховано заробітну плату менше мінімальної, зменшити кількість керівників, які отримують заробітну плату менше мінімального розміру.

Віталій Таран зазначив, що фонд оплати праці в області зріс на 48 %, або на 5 281,5 млн грн і за 2017 рік становив 16 337,5 млн грн. Аналогічно на 48 % зросли і надходження єдиного соціального внеску.

Із 1 січня 2018 року в державі підвищено розмір мінімальної заробітної плати від 3 200 грн до 3 723 грн. За результатами звітів страхувальників за січень 2018 року, 27 929 застрахованим особам нараховано заробітну плату в розмірі мінімальної за умови повного місяця та повного робочого часу. Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний внесок, становить 1 394,0 млн грн, що на 22 % більше у порівнянні до аналогічного періоду минулого року. Загальна кількість застрахованих осіб зменшилась на 7 058 осіб у порівнянні до грудня 2017 року і становить 241 715 осіб. Основною причиною зменшення є включення деяких страхувальників області до Реєстру великих платників податків на 2018 рік. 

Фахівець Фонду звернув увагу членів робочої групи, що головне управління Фонду в області надіслало листи всім головам міст та райдержадміністрацій для їх особистого сприяння у забезпеченні реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати у 2018 році.

Робота щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин, детінізації економіки та забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати органами Пенсійного фонду України в Черкаській області триватиме і надалі. Цьогоріч пріоритетними завданнями є моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб та інформаційно-роз’яснювальна робота із платниками внесків.