Зміни в пенсійному законодавстві роз’яснювали фахівці Фонду  на Звенигородщині

Особливості пенсійного забезпечення громадян із інвалідністю, зміни в пенсійному законодавстві висвітлила начальник Звенигородського відділу обслуговування громадян Леся Пона на зустрічі з підопічними та працівниками Будищанського психоневрологічного інтернату, в якому налічується близько 100 підопічних та 80 працівників закладу.

Леся Пона надала роз’яснення щодо основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій». Звернула увагу, що з першого січня 2018 року пенсія за віком у 60 років призначається за наявності страхово­го стажу 25 років. Кожен рік вимога до тривалості страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно мати 35 років страхового стажу.

Під час зустрічі також обговорено широкий спектр проблемних питань, що турбують підопічних закладу, зокрема, питання щодо порядку обчислення стажу, визначення розміру пенсії особам із інвалідністю І групи по зору, права на перехід із пенсії по інвалідності на пенсію за віком, виплати надбавки дітям війни та інші.

На всі поставлені питання присутні отримали вичерпні відповіді.