Засідання круглого столу на Чигиринщині

 Засідання круглого столу на тему: «Новини в законодавстві та координація роботи по легалізації заробітної плати  в районі» відбулося днями в Чигиринському відділі обслуговування громадян.

У заході взяли участь заступник начальника управління – начальник відділу з питань виплати пенсій № 8 управління з питань виплати пенсій Оксана Філоненко, начальник управління соціального захисту населення Чигиринської районної державної адміністрації В’ячеслав Хоменко, начальник Чигиринського відділення Черкаської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Черкаській області Лариса Мерешко, державний інспектор з питань праці Управління Держпраці в Черкаській області Ігор Верченко, фахівці Чигиринського відділу обслуговування громадян.

Оксана Філоненко повідомила, що в Чигиринському районі за січень 2018 року налічувалося 3872 найманих працівника. Із загальної кількості працюючих осіб 126 застрахованим особам за умови повного місяця, повного робочого часу, без осіб, які виконують роботи (надають послуги) за умовами договорів цивільно-правого характеру та яким встановлено інвалідність, нараховано заробітну плату менше 3723 грн. Кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у січні 2018 року менше 3723 грн, збільшилась на 78 осіб порівняно з попереднім звітним місяцем. У грудні 2017 року на десять осіб зменшилась кількість керівників, яким нараховано заробітну плату менше мінімальної порівняно з відповідним періодом попереднього року.

Під час засідання обговорено спільні рейди щодо легалізації заробітної плати та результати проведених перевірок. Учасники круглого столу вирішили продовжувати співпрацю, вживати заходів щодо виявлення та реагування на ознаки тінізації заробітної плати, результатом яких має бути зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у районі та надходжень власних коштів до бюджету Фонду, збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення чисельності тих, кому заробітна плата нараховується менше мінімального розміру.