Перспективи подальшої співпраці обговорили у Водяниках на Звенигородщині

Створення об’єднаної територіальної громади обговорили під час зібрання жителів села Водяники, в якому взяла участь начальник Звенигородського відділу обслуговування громадян Леся Пона.

Фахівець розповіла присутнім про зміни в пенсійному забезпеченні, які набули чинності з першого січня 2018 року, нагадала про можливість реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України з метою отримання відомостей про свій страховий стаж та заробітну плату, надала роз’яснення стосовно особливостей зарахування трудової діяльності до страхового стажу. Звернула увагу, що пенсія залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати в Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.

Акцентувала увагу, що з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають тільки ті особи, які мають страховий стаж не менше 25 років. Проінформувала про випадки, коли роботодавці допускають помилки у звітності, що вноситься до Реєстру застрахованих осіб, що призводить до порушення законодавства про працю.

Жителі Водяників отримали роз’яснення щодо умов реалізації права на призначення пенсії різних видів, перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам із урахуванням стажу та заробітної плати, проведення індексації пенсійних виплат, особливостей виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Запланована зустріч відбулася у конструктивному руслі, присутні узгодили шляхи подальшої співпраці та обговорили можливості створення консультаційного пункту, а також отримали кваліфіковані відповіді щодо питань  пенсійного забезпечення.