Нещодавно в мене помер чоловік. Мені підказали, що я можу перейти на пенсію чоловіка, якщо її розмір більший за мій. Але для цього мені потрібно отримати документ, який підтверджував би, що я перебувала на утриманні чоловіка. Який це документ?

Умови призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначено статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, пенсію у зв’язку з втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

За документ, що посвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймають довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації), або довідки органів місцевого самоврядування, або довідки про реєстрацію місця проживання (разом із годувальником за однією адресою), видані згідно з вимогами статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (пункт 2.11. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1).

У разі неможливості подати зазначені документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється в судовому порядку.

За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр»