Зустріч із учнівською молоддю та трудовим колективом Іркліївського професійного аграрного ліцею

Іркліївський професійний аграрний ліцей відвідала днями начальник Чорнобаївського відділу обслуговування громадян Наталія Грицай.

Під час зустрічі фахівець Фонду розповіла учням ліцею про особливості реформування пенсійної системи, детально роз’яснила, як призначається пенсія та від чого залежить її розмір. Ознайомила зі змінами в пенсійному законодавстві, акцентувала увагу на можливості добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також Наталія Грицай поінформувала про три рівні пенсійної системи та особливості кожної з них, переваги запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування для молоді, негативні наслідки отримання заробітної плати «в конвертах».

Працівників навчального закладу цікавили питання призначення різних видів пенсії, проведення перерахунків пенсії працюючим пенсіонерам із огляду на зміни в законодавстві. Присутні отримали відповіді на запитання щодо складових пенсії, залежності її розміру від страхового стажу та заробітної плати, про можливість здійснення самостійного контролю за своїм страховим стажем та нарахованою заробітною платою.

Учні та працівники ліцею отримали кваліфіковані відповіді на свої запитання та інформаційні матеріали з пенсійної тематики.