Меню Содержимое
Головна
Сайти Пенсійного фонду
Кому і як розстрочать заборгованість перед Пенсійним Фондом Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.02.2011
Згідно з пунктом 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон про ЄСВ) заборгованість зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, не погашена станом на 1 січня 2011 року, а також заборгованість із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зі сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, підлягає розстроченню не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року.
Механізм такого розстрочення визначено Порядком 21-4 "Проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року" (далі Порядок 21-4) зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2010 № 948/18243.
Органи Пенсійного фонду України згідно з картками особових рахунків платників визначають суму заборгованості, яка підлягає розстроченню, та направляють платникам повідомлення про розстрочення сум.
Якщо платник виявив бажання розстрочити визначені йому суми, то він надає (надсилає) органу Пенсійного фонду України за місцем взяття на облік заяву за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку № 21-4.
Після отримання відповідної заяви орган ПФУ здійснює звірення сум заборгованості з платниками, результати якого оформлює належним актом, та протягом 10 робочих днів із дня підписання акта звірення вручає або надсилає платнику рішення про розстрочення.
Розстрочення надається окремо з кожного виду платежу терміном не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року.
Сплачувати розстрочені суми слід однаковими частками щокварталу не пізніше 20 числа місяця, що настає після такого періоду.
Керівник органу Пенсійного фонду приймає рішення про скасування рішення про розстрочення, якщо страхувальник:
- не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості протягом трьох базових звітних періодів;
- ліквідується (якщо страхувальник є юридичною особою);
- виїжджає за кордон на постійне місце проживання (якщо страхувальник є фізичною особою);
- визнається неплатоспроможним у встановленому законом порядку.
Із дня скасування рішення про розстрочення платник зобов'язаний сплатити невнесену суму розстроченої заборгованості (днем скасування рішення про розстрочення несплачені суми переносяться із картки розстрочених сум до картки особового рахунку страхувальника по відповідному платежу).
У разі прийняття рішення щодо припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця вони зобов'язані достроково сплатити невнесену суму розстроченої заборгованості.
Суми заборгованості, які станом на 1 січня 2011 року є предметом судового розгляду, підлягають розстроченню відповідно до Порядку 21-4.

Останє оновлення ( 02.02.2011 )
 
< Попередня   Наступна >